Sloupky na plot – materiál

V minulosti patřilo nejpoužívanějším materiálům při stavbě plotů dřevo. Je třeba si uvědomit, že ploty kolem pozemku byly v minulosti výsadou vesnice. Ve městech nebyly ploty běžné. Výjimku tvořily zdi kolem vil s okrasnými zahradami urozených pánů. Na venkově vzali bezpochyby za vděk dřevem. A nejednalo se přitom o nijak zvláště esteticky propracované ploty. Přesto, nebo právě proto své kouzlo měli. Sloupky na plot byly tvořeny odkorněnými kůly z dobře vyschlého dřeva, jejichž jedinou povrchovou úpravou bylo opálení části, která byla pod zemí. Částečné opálení povrchu kůlu bylo tehdy jediným protihnilobným opatřením. Sloupky na plot našich pradědů měli ještě jednu technickou vychytávku, která byla taktéž opatřením proto destruktivním účinkům vody na dřevo. Na vrch kůlu, se totiž dávaly prasklé a vyřazené krajáče. Sloupky na plot korunované tímto kusem páleného nádobí tak byly neodmyslitelnou charakteristikou vesnic. Více obrázků najdete v sekci ploty fotogalerie.

Tip: Kovové ploty

Kovový plot

Pletivo

Ploty a oplocení

Kované ploty

Sloupky na plot a nástup kovu

Kovové sloupky na plot pro běžného občana byly dostupné až dávno po průmyslové revoluci, kdy se začaly kovy používat v opravdu ohromujícím měřítku. Kdyby se někdo z minulosti přenesl do 19. či 20. století označil by tuto dobu za velkého údivu nejspíše jako dobu ocelovou. Důmyslné metody zpracování kovů těžkého průmyslu umožnili použití kvalitního kovu skutečně každému. V současnosti se staví nejčastěji kovové ploty. Sloupky na plot se vyrábějí z různých druhů kovů a mají také rozličnou povrchovou úpravu. Nejčastější a nejefektivnější antikorozní povrchová úprava pro sloupky na plot je pozinkování. Pozinkování spočívá v nanesení vrstvy zinku, který pak vytváří pro sloupky na plot ochranu nejen chemickou, ale i mechanickou. Pozinkování se provádí buď přímým ponořením sloupku do roztavené zinkové lázně, tedy žárovým zinkováním nebo pomocí galvanického pokovování, které spočívá nanášení za studena elektrolyticky.Sloupky na plot menu

Kontakt:

Sloupky na plot nabízí:

Sloupky na plot

Potřebujete oplotit pozemek ? U nás nakoupíte veškerý sortiment ke stavbě oplocení. Máme  poplastované pletivo, veškeré dráty,  sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný sortiment.

Oplotíme také hřiště nebo tenisové kurty.

Naši partneři: